CheckiO.org – graj i ucz się Pythona

CheckiO_Company_LogoZdobywanie wiedzy w dzisiejszych czasach nie sprowadza się już tylko do czytania nudnych książek i to obojętnie w jakiej dziedzinie. Lubimy wyzwania, rywalizację i zdobywanie kolejnych „leveli”. Nauka ma sens jeśli widzimy w niej przyjemność, a takie serwisy jak checkio.org pomagają nam w jej doznawaniu.

Checkio.org

Po założeniu konta w serwisie naszym głównym widokiem jest mapa zawierająca kilka lokalizacji, które będą odblokowywane w miarę postępu gry,  a zaczynamy od wysepki „Home”.

5

Po kliknięciu w dostępne miejsce na mapie otrzymujemy listę zadań do rozwiązania. Z prawej strony każdej pozycji znajduje się informacja o poziomie traudności (elementary, simple, moderate i challenging).

9

Po kliknięciu w wybrane zadanie otrzymujemy szczegółowe informacje na jego temat wraz z określeniem danych wejściowych oraz wyjściowych i kilkoma przykładami testowymi.

6

Jeśli jesteśmy gotowi do wyzwania klikamy w przycisk „Solve it” i otwiera się nam ekran składający się z czterech głównych elementów:

  1. Edytor kodu
  2. Opis zadania
  3. Wyjście (konsola Pythona)
  4. Komponent do sprawdzania wyników na podstawie własnych danych wejściowych.

7

Ten ostatni komponent nie zawsze będzie tylko zwykłym polem tekstowym:

Po rozwiązaniu kilku zadań i zdobyciu odpowiedniej ilości punktów będziemy mogli przejść do kolejnej wyspy i nowych zadań:

8

Podsumowanie

Dzięki tego typu serwisom z pewnością niejeden z Was zacznie swoją przygodę z nowym językiem programowania, czy w ogóle z programowaniem. Zdefiniowanie celów, przegląd postępu, nowe wyzwania i rywalizacja sprawiają, że nauka jest po prostu przyjemna i ciekawa.

Z okazji dzisiejszego Dnia Matki można do północy kupić w Helionie 3 książki w cenie 2 z darmową dostawą. Promocja dotyczy tylko tytułów wydawnictwa Helion, nieprzecenionych.
Przykładowy zestaw do Pythona:

Na koniec polecam również sprawdzić serwis empireofcode.com. To już typowa gra, w której budujemy swoje bazy, prowadzimy walki, a w to wszystko wplecione są wyzwania z programowania (do wyboru Python lub JavaScript).
empire1

empire2

Lista gier programistycznych

  1. checkio.org
  2. empireofcode.com
  3. www.codingame.com
  4. codecombat.com

To również może Cię zainteresować:

4 thoughts on “CheckiO.org – graj i ucz się Pythona

Dodaj komentarz