CheckiO.org – graj i ucz się Pythona

UWAGA, ruszył Humble Book Bundle na serię Cookbok wydawnictwa O'REILLY

CheckiO_Company_LogoZdobywanie wiedzy w dzisiejszych czasach nie sprowadza się już tylko do czytania nudnych książek i to obojętnie w jakiej dziedzinie. Lubimy wyzwania, rywalizację i zdobywanie kolejnych „leveli”. Nauka ma sens jeśli widzimy w niej przyjemność, a takie serwisy jak checkio.org pomagają nam w jej doznawaniu.

Checkio.org

Po założeniu konta w serwisie naszym głównym widokiem jest mapa zawierająca kilka lokalizacji, które będą odblokowywane w miarę postępu gry,  a zaczynamy od wysepki „Home”.

5

Po kliknięciu w dostępne miejsce na mapie otrzymujemy listę zadań do rozwiązania. Z prawej strony każdej pozycji znajduje się informacja o poziomie traudności (elementary, simple, moderate i challenging).

9

Po kliknięciu w wybrane zadanie otrzymujemy szczegółowe informacje na jego temat wraz z określeniem danych wejściowych oraz wyjściowych i kilkoma przykładami testowymi.

6

Jeśli jesteśmy gotowi do wyzwania klikamy w przycisk „Solve it” i otwiera się nam ekran składający się z czterech głównych elementów:

  1. Edytor kodu
  2. Opis zadania
  3. Wyjście (konsola Pythona)
  4. Komponent do sprawdzania wyników na podstawie własnych danych wejściowych.

7

Ten ostatni komponent nie zawsze będzie tylko zwykłym polem tekstowym:

Po rozwiązaniu kilku zadań i zdobyciu odpowiedniej ilości punktów będziemy mogli przejść do kolejnej wyspy i nowych zadań:

8

Podsumowanie

Dzięki tego typu serwisom z pewnością niejeden z Was zacznie swoją przygodę z nowym językiem programowania, czy w ogóle z programowaniem. Zdefiniowanie celów, przegląd postępu, nowe wyzwania i rywalizacja sprawiają, że nauka jest po prostu przyjemna i ciekawa.

Z okazji dzisiejszego Dnia Matki można do północy kupić w Helionie 3 książki w cenie 2 z darmową dostawą. Promocja dotyczy tylko tytułów wydawnictwa Helion, nieprzecenionych.
Przykładowy zestaw do Pythona:

Na koniec polecam również sprawdzić serwis empireofcode.com. To już typowa gra, w której budujemy swoje bazy, prowadzimy walki, a w to wszystko wplecione są wyzwania z programowania (do wyboru Python lub JavaScript).
empire1

empire2

Lista gier programistycznych

  1. checkio.org
  2. empireofcode.com
  3. www.codingame.com
  4. codecombat.com

UWAGA, ruszył Humble Book Bundle na serię Cookbok wydawnictwa O'REILLY

To również może Cię zainteresować:

4 thoughts on “CheckiO.org – graj i ucz się Pythona

Dodaj komentarz