Premiera książki pt. „Java, to takie proste. Praktyczne wprowadzenie do programowania”

Java, to takie proste

15 marca 2018 będzie miała miejsce premiera książki „Java, to takie proste” wydanej przez wydawnictwo PWN. Notatnik programisty jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia i logo bloga znajdziecie m.in. na IV okładce książki i materiałach promocyjnych.  Aktualnie w przedsprzedaży możecie ją kupić taniej o ok. 23 zł.
Została ona przetłumaczona dosyć szybko jak na polskie warunki, ponieważ oryginał pt. „Learn Java the Easy Way: A Hands-On Introduction to Programming” został wydany w 17 października zeszłego roku.

Java to najpopularniejszy język programowania na świecie, lecz jest znany z tego, że z początku jest trudny do nauki. Książka Java, to takie proste uczy tego języka za pomocą praktycznych projektów, dzięki którym od razu zaczniesz tworzyć prawdziwe, działające aplikacje.

Informacja o autorze/ redaktorze

Bryson Payne jest profesorem informatyki na Uniwersytecie w Północnej Georgii, gdzie wykłada od ponad 17 lat. Wcześniej uczył matematyki i programowania w szkole średniej i nadal intensywnie pracuje w szkołach K-12, aby promować edukację technologii. Jest autorem książki Teach Your Kids to Code, wydanej przez No Starch Press (wyd. polskie Uczymy dzieci programowania, PWN).

Java to najpopularniejszy język programowania na świecie, lecz jest znany z tego, że z początku jest trudny do nauki. Książka Java, to takie proste uczy tego języka za pomocą praktycznych projektów, dzięki którym od razu zaczniesz tworzyć prawdziwe, działające aplikacje.

Naukę zaczniesz od zapoznania się z JShell, interaktywnym wierszem poleceń Javy, który pozwala programistom uruchamiać pojedyncze wiersze kodu od razu otrzymując rezultat.
Następnie utworzysz grę w zgadywankę, koder sekretnych wiadomości oraz aplikację do rysowania bąbelków za pomocą wielokrotnego dotyku – zarówno na komputer, jak i urządzenia mobilne. Będziesz przy tym korzystać ze standardu IDE, Eclipse, a także Android Studio, środowiska do budowania aplikacji w systemie Android.

Tworząc te aplikacje, nauczysz się:

  • wykonywać obliczenia, operować na ciągach tekstowych i generować losowe kolory
  • używać warunków, pętli i metod, aby twoje programy były responsywne i zwięzłe
  • tworzyć funkcje, aby ponownie wykorzystywać kod i oszczędzać czas
  • tworzyć elementy graficznego interfejsu użytkownika (GUI), w tym przyciski, menu, wyskakujące okienka i suwaki
  • korzystać z funkcji Eclipse i Android Studio do debugowania kodu i znajdowania, poprawiania oraz zapobiegania typowym błędom

Jeśli zamierzasz uczyć się Javy, książka Java, to takie proste od razu pozwoli ci przejść do działania.

To również może Cię zainteresować:

One thought on “Premiera książki pt. „Java, to takie proste. Praktyczne wprowadzenie do programowania”

  1. Niestety, zaś nie ma e-booka. A ja już papierowych nie kupuję, bo nie mam gdzie tego trzymać, a do tego mam słaby wzrok i na papierze sobie nie powiększę.

    Szkoda, że PWN tak systematycznie ignoruje osoby niepełnosprawne oraz tych, którzy chcą mieć wygodnie w e-booku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *