Trochę elektroniki – od czego zacząć?

ElectronicsKorzystając z ostatniego dnia promocji w ebookpoint.pl kupiłem sobie książkę: „Arduino. 65 praktycznych projektów” Johna Boxalla za zaledwie 32,99 zł. Tym samym rozpoczynam swoją przygodę z Arduino i programowaniem mikrokontrolerów 🙂 A w dzisiejszym wpisie polecam kilka źródeł wiedzy właśnie z dziedziny elektroniki.

Pomimo tego, że gdzieś w szufladzie mam zachowany dyplom technika elektronika obroniony nawet na ocenę celującą, to nie jestem zbyt dumny z tego tytułu. Bardzo dużo szczegółów zostało gdzieś pominięte w trakcie nauki, mało się przykładałem i poświęcałem niewiele czasu na rozwój. Dzisiaj widzę, że główny problem edukacji w tamtym okresie polegał na zbyt małym zainteresowaniu uczniów zagadnieniami elektroniki przez nauczycieli. Lekcje teoretyczne były nudne, a ćwiczenia laboratoryjne odbywały się na starym sprzęcie.

Po kilku latach od ukończenia szkoły kupiłem sobie świetny zestaw z dwoma książkami: „Ośla łączka – Wyprawy w świat elektroniki” i był to strzał w dziesiątkę. Zabawa z tym była przednia i aż szkoda, że w technikum nie mieliśmy czegoś takiego na zajęciach laboratoryjnych.

W skład zestawu wchodzą dwie książki i sześć zestawów z elementami elektronicznymi (rezystory, kondensatory, buzzery, czy układy scalone). Jeśli ktoś chciałby rozpocząć przygodę z elektroniką a nie wie od czego zacząć, to właśnie poleciłbym „Oślą łączkę”.

W tym miejscu chciałbym jeszcze polecić świetne kanały na Youtubie:

  1. Elektroprzewodnik – kanał studenta na Politechnice Śląskiej w Gliwicach z Oświęcimia. Tomek w przystępny sposób tłumaczy zagadnienia elektroniki. To jest właśnie pasja!
  2. Elektro Maras – kanał hobbysty i pasjonata elektroniki. W jednym z ostatnich odcinków zdradził, że zapisał się na studia elektroniczne.

Na sam koniec lista książek w promocji -40% z dziedziny elektroniki (tylko do końca dnia – 06.04.2015)

To również może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz