Wyniki Poznań Open Team Programming Championship

XMWPZ2_smallW miniony weekend na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu  oraz na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej odbyły się X Mistrzostwa  Wielkopolski  w Programowaniu Zespołowym (Poznań Open Team Programming Championship).

W tegorocznej edycji udział wzięło 140 drużyn trzyosobowych z całej Polski. Wśród Zawodników znalazły się 82 drużyny reprezentowane przez studentów, 46 drużyn ze szkół średnich oraz 11 zespołów „zawodowych”. W tym samym czasie, po raz pierwszy w historii zawodów programowano zdalnie za granicą Polski, dokładnie w Nowym Yorku. Tam pod okiem dra Macieja Kalkowskiego udział w zawodach wzięła jedna drużyna. Działania te miały charakter czysto pilotażowy, aby w przyszłym roku możliwe było zorganizowanie  w USA już dla większej ilości drużyn.

Zwycięzcą zawodów została drużyna Som Merek z Uniwersytetu Warszawskiego,  w składzie: Marek Sommer, Kamil Dębowski, Błażej Magnowski. Rozwiązali 11 na 12  zadań w czasie 34:42:16, wyprzedzając Trio Warszawsko – Jagiellońskie, które tę samą  liczbę zadań rozwiązało w czasie: 39:15:19. Warto nadmienić, iż w tym roku w dziesiątce  najlepszych drużyn zawodów znalazła się jedna drużyna z Poznania –  Pisarze Miłości,  reprezentanci Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Dla przedstawicieli szkół średnich powstała osobna kategoria – JUNIOR.  Zwycięzcami w tym rankingu była drużyna Tabash Razors z VI LO im. Jana  Kochanowskiego w Radomiu oraz XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, w składzie:  Mateusz Radecki, Jan Tabaszewski, Jakub Boguta. Pokonali 134 drużyny, plasując się tym  samym na 5 miejscu  w rankingu ogólnym.

Z roku na rok zawody zyskują coraz więcej zawodników i zwolenników. W 2003 roku  w zawodach brało udział 230 uczestników i 60 wolontariuszy. W tym roku  było to 420 zawodników z całej Polski oraz 120 wolontariuszy. Chęć udziału w wydarzeniu zgłosiło kilka drużyn z Azji oraz Stanów Zjednoczonych. Niestety z powodu bardzo wysokich kosztów przyjazdu, w tym roku nie wzięli udziału w zawodach.

Więcej informacji na stronie: www.mwpz.poznan.pl.

To również może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz